Montáž

Montáž klimatizace

1. Vyměření a připevnění konzole pro vnitřní jednotku

Jako první vyměříme umístění místa pro vnitřní jednotku klimatizace, navrtáme hmoždinky a připevníme konzolu pro zavěšení vnitřní jednotky klimatizace.


2. Vyměření a vyvrtání prostupu přes zeď

Dále přistoupíme k vyvrtání otvoru k venkovní jednotce. Průměr otvoru bude 50mm. 


3. Montáž propojovacích rozvodů 

Připraveným otvorem 50 mm provedeme montáž propojovacích rozvodů měděným potrubím, odvod kondenzátu z vnitřní jednotky a příslušné komunikační kabeláže. Tyto rozvody většinou ukládáme do plastových krycích lišt, přímo tomu určeným.


4. Montáž vnitřní jednotky klimatizace

Nyní přistoupíme k vlastní montáži vnitřní jednotky klimatizace, kterou zavěsíme na připevněnou konzolu a připojíme na měděné potrubí. Zapojíme komunikační kabeláž a dodáme potřebné filtry.


5. Montáž venkovní jednotky klimatizace

Venkovní jednotku upevníme buď na originální konzolu na zeď, nebo posadíme na speciální gumový blok na zem, např. na terasu, či balkon. Připojíme na připravené měděné potrubí a zapojíme kabeláž.


6. Elektrický přívod

Malé a větší bytové klimatizace jsou jednofázové na 230V. U malých klimatizací provádíme el. přívod z nejbližší vhodné zásuvky. Elektrický příkon zmíněných klimatizací je kolem 1 kW. U větších klimatizací o el. příkonu 2 kW doporučuju samostatně jištěný přívod.


7. Uvedení do provozu

Vždy je nejdříve nutné řádně vyvakuovat namontovaný systém klimatizace, provést tlakovou zkoušku a teprve pak napustit do okruhu chladivo. Nyní máme připravenou klimatizaci k použití.


8. Zaškolení obsluhy

Pečlivě vše vysvětlíme a zaškolíme, vyplníme patřičné dokumenty. Klimatizaci můžete nyní používat.

 

Specifikace montáže: montážní materiál

Created with Sketch.